Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
П’ять хвилин на язиці, і все життя на стегнах. М. Процайло.

„Помаранчевої шкірки” важко позбутися, але можливо. Усе залежить тільки від нас, нашої витривалості і наполегливості у боротьбі з підступним ворогом, який дуже довго маскується. Отож чи встигнемо до відпустки надати шкірі гарного вигляду?

Причини виникнення целюліту різноманітні: спадкова схильність, гормональні зміни, ендокринні захворювання, судинні патології, порушення кровообігу у жировій тканині, роботі щитоподібної і підшлункової залоз, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, стреси, куріння, зловживання алкоголем.

Про сказане – прискіпливіше

Целюліт розвивається протягом багатьох років, перш ніж проявитися у вигляді підшкірних заглибин і загрубінь, які деформують нашу фігуру. Однак не треба чекати, щоб він став помітним. Адже целюліт, який вже видно неозброєним оком, дуже важко піддається лікуванню. Щоб його ліквідувати і повернути гладеньку шкіру треба докласти багато зусиль. Тільки не слід опускати руки. Запам’ятайте – усе можливо.

Хибна думка, що целюліт товаришує тільки з повненькими, канула в лету. Він може не турбувати тих, хто останній раз займався фізкультурою ще у шкільному спортивному залі, або з’явитися у тих, для кого спорт – професія. Однією з причин цього захворювання (його вже піднесли до рангу хвороби!) називають дію жіночих статевих гормонів естрогенів. Вони відповідають за накопичення жирів та вуглеводів у жирових клітинах, у результаті чого жіночі фігури набувають приємної на око округлості.

Ще одним приводом для виникнення целюліту може бути надмірне споживання жирної їжі. Особливо смаженої, адже при термічній обробці жир видозмінюється і не розщеплюється до вихідних продуктів. Якщо їсти забагато, може похитнутися рівновага між споживанням і згоранням жиру. В той час, коли ви смакуєте відбивними, жирові клітини розростаються надміру, утворюючи під шкірою відчутні потовщення. У худеньких жінок причиною целюліту можуть бути неправильна мікроциркуляція, нагромадження в тканинах зайвих продуктів обміну, гормональний дисбаланс або слабкість колагенових волокон у шкірі.

Стикнутися ніс до носа з проблемою целюліту можуть і любителі тісного обтислого одягу, наприклад, постійне носіння джинсів сприяє целюлітові, оскільки утруднює циркуляцію крові. Як наслідок, неокислені жирові клітини повільніше спалюють жир і щораз сильніше набухають.

Три стадії розвитку целюліту.

Целюліт загалом визначають за зовнішніми ознаками і на дотик. На першій стадії целюліт практично непомітний. Побачити його можна тільки при натисканні: якщо стиснути шкіру пальцями, на ній утворяться дрібненькі горбики та ямочки. На початковій стадії перемогти целюліт досить легко, найголовніше – вчасно помітити і не допустити дальшого розвитку. На другій стадії вже неозброєним оком можна помітити припухлість та драглистість на проблемних зонах: животі, стегнах, сідницях. Проблема у тому що в цих місцях погіршується циркуляція лімфи, накопичується рідина. Температура тіла на ділянках захоплених целюлітом трохи знижується і лікувати його на цій стадії дуже дорого і довго. Третю стадію целюліту можна вже назвати патологічним станом. На шкірі з’являють затверділі ділянки і целюлітні зони нагадують вже не помаранчеву шкірку, а тісто або пластилін, на якому зробили заглибини. Доторкання до них може викликати навіть біль. На цій стадії вилікувати целюліт надзвичайно важко.

Дешеві способи боротьби.

При найменших ознаках целюліту відразу усі хапають за антицелюлітні креми. Беззаперечно – вони прекрасний засіб для профілактики. Переважно до складу таких кремів входять активні речовини гінкго білоба, плюща, кінського каштану, кофеїн, водорості, амінофілін. Але тільки за у мови активних занять спортом та правильного харчування, результат незабариться. У протилежному випадку ви просто доглядаєте за шкірою тіла, а від одного догляду „помаранчева шкірка” не зникне.

Також у боротьбі з целюлітом дуже допоможе поперемінно, теплий і холодний душ. Перед тим як влаштувати собі таке лікування, варто помасажувати місця, вкриті „помаранчевою шкіркою”, спеціальною губкою, дерев’яним валиком або спеціальними рукавичками з цупкої тканини. Такі прості процедури є найкращим засобом від „помаранчевої шкірки”. Після таких маніпуляцій наступні 2–3 хвилини слід поливати живіт, стегна і сідниці то теплою, то холодною водою. Струмінь води потрібно скерувати знизу (від колін) догори, така процедура надає шкірі пружності, зміцнює кровоносні судини і сприяє швидкому спаленню жиру.

Целюліт не любить холоду. Тому ті, хто витримує холод, можуть зробити собі масаж кубиками льоду, які напевно знайдуться у вашій холодильній камері.

Насамкінець ще одне застереження для тих, хто встиг вскочити в останній вагон: намагайтеся бодай один–два рази на тиждень видаляти омертвілі клітини епідермісу за допомогою скрабів. Така процедура підготує шкіру до впливу антицелюлітних засобів і є добрим методом профілактики целюліту.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Як часто Ви звертаєтесь за медичною допомогою в державні медичні заклади?
 Раз на місяць та частіше
 Приблизно раз на квартал
 Раз на півроку
 Раз на рік та рідше
 Не звертаюсь
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 05.12.2003