Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Не давайте їм шансу. Х. Дорожовець.

Ось так несподіванка! Ще донедавна шкіра була гладкою і ніжною на дотик, ми підкреслювали її бездоганну чистоту відкритим одягом, а тепер – ні звідси, ні звідти починають з’являтися ці дрібні, але зовсім непривабливі утворення. Папіломи. І то непоодинокі... Спокійно! По–перше, добре, що ви звернули на них увагу тоді, коли, вони є ще малопомітними для інших, по–друге, це не довічне, якщо так само вчасно звернутися до лікаря. Нас консультує лікар–онколог медичного центру „Сім’я і доктор” Аретій Іванович Кравець.

Де воно з біса береться? Вважають, що 95% людства інфіковані одним чи кількома шкірними вірусами. Фахівці найчастіше мають справу з вірусом папілом, бородавок, контагіозного молюска, герпесу, кондилом. Папіломи – це м’які шкірні утворення тілесного кольору, які мають вигляд сосочка або „цвітної капусти”, можуть бути на ніжці чи розташовуватися безпосередньо на шкірі. Улюбленим їх місцем є закриті ніжні ділянки підпахвових западин, шиї, грудей, іноді повік, нерідко папіломи виникають на слизовій оболонці. Вони необов’язково турбують вас. Але самозаспокоєння на зразок „Їх все одно ніхто не бачить” – дуже слабкий аргумент і зовсім не привід жити з цим спокійно. Зрештою, ніхто не обіцяв, що за якийсь час один–два крихітні вузлики не обростуть купкою виразніших на вигляд родичів. Ще прикріша новина – доброякісна папілома може перероджуватися у злоякісну, цьому сприяє постійне її травмування, натирання, подразнення.

Утворення папілом – зараз досить поширене явище. Медики пов’язують це з несприятливою екологічною ситуацією, зокрема підвищеною сонячною активністю, зниженням імунітету, зростанням кількості хронічних захворювань, особливо у людей віком поза 40 років, генетичною схильністю, неправильним доглядом за шкірою. Особливо папіломи загрожують чутливій жіночій шкірі, з ними мають клопіт вагітні, чий організм усі сили витрачає на те, щоб здоровим народився малюк, а ще додайте сюди гормональні зміни в організмі майбутньої мами. Буває, що папіломи починають активно з’являтися у післяопераційний період, після тяжких захворювань, що також можна пояснити зниженням захисних функцій організму. Тривогу має викликати збільшення кількості папілом, зміни їх кольору, розміру тощо.

Найкраща рада – радикальна. Навіть якщо папіломи не турбують, їх потрібно вчасно видаляти. Адже, як вже згадувалося, кількість папілом на шкірі збільшується шляхом осім’янення. Виходить зворотний ефект: чим ретельніше ми дотримуємося гігієни, інтенсивно розтираємо себе губкою або рушником, тим більше шансів даємо противному вірусу поширитися по всьому тілу. Є кілька способів ефективного і практично безболісного видалення папілом: медикаментозний – припікання препаратами чистотілу; діатермокоагуляція – видалення за допомогою електричного струму; кріохірургія – застосовують рідкий азот; інфрачервона коагуляція; видалення лазером.

Пацієнтові, який наважиться на котрусь із цих процедур, не байдуже, які сліди вона залишить по собі. Це залежить від кваліфікації фахівця (косметолога, дерматолога, онколога), а також від своєчасного звертання до нього. Чим менше за площею новоутворення, чим воно „молодше”, тим легше буде позбутися його без наслідків. Якщо видалення папілом було успішним і ми виконуємо рекомендації лікаря, згодом ніщо не повинно нагадувати про папілому. Лікар обов’язково зверне увагу на те, що протягом першої доби після видалення проопероване місце не можна мочити і ставитися до нього бережно, поки шкірка сама не відпаде. Сезонних обмежень для процедури видалення папілом медики не встановлюють. Якщо ця проблема хвилює вас улітку, нема потреби відкладати візит до лікаря на осінь чи зиму. Єдине – не варто підставляти „ранку”, котра заживає, активному сонячному промінню через її можливу пігментацію. А далі – гігієна, причому не тільки особиста, а й гігієна життя. Це означає, що потрібно з обережністю засмагати, носити вільний одяг з натуральних тканин, які не перешкоджають доступові повітря до шкіри і не спричиняють надмірного спітніння, особливо пильнуватися у громадських лазнях, басейнах.

Трапляється, що невеликі папіломи відпадають самі через випадкове зачіпання їх одягом, руками. Тоді треба поспостерігати кілька днів за цією ділянкою, чи не виникнуть на ній якісь зміни, наприклад, запальний процес.

Магією папілому не проймеш. Сама бачила, як у київському метро жваві реалізатори на всі лади розхвалювали унікальний засіб для виведення папілом з чистотілу, родом явно не з фармацевтичної лабораторії. Не можна призначати собі подібні „ліки” на власну руку, категорично застерігає Аретій Іванович Кравець. Наслідки багаторазового подразнення, припікання папіломи можуть завдати додаткових проблем, а усунути їх таким чином навряд чи вдасться. Як правило, всі кухонного виробництва екстракти і чудодійні примочки – не що інше, як хімічні есенції. В їх основі лежить лізис, тобто ефект розплавлення тканини. Нанісши такий засіб на шкіру, ви зачіпаєте і навколишні ділянки епідермісу. Результат – опік. І потім довго доведеться лікувати інфіковані запалені рани, на місці яких нерідко залишаються негарні рубці та шрами.

Косметичний недолік чи захворювання? Кожен онколог має у своїй практиці випадки, коли пацієнти пробували вивести всіма доступними їм домашніми способами нібито звичайну папілому і тільки в кабінеті лікаря дізнавалися, що насправді вона є початком ракового захворювання. Фахівець також не завжди бачить неозброєним оком, наскільки небезпечною може бути папілома, іноді для цього потрібен прицільний огляд і гістологічне дослідження. Але навіть якщо злоякісний діагноз не підтвердився, треба бути уважним: папіломи – це не тільки естетичний дефект шкіри, а й сигнал про порушення у діяльності організму. Варто замислитися, чи не пов’язана поява папілом з якимось хронічним захворюванням, і проконсультуватися у гастроентеролога, гінеколога, ендокринолога, проктолога. Лікар порадить пройти курс антивірусної терапії і призначить гомеопатичні та інші препарати, які підвищують рівень інтерферону в крові. Не шкодить підтримати імунітет. Тут доречні полівітаміни, препарати ехінацеї, а в деяких випадках – вилочкової залози (наприклад, тимоген). Але і це не є стопроцентною гарантією від рецидивуючих шкірних утворень, якщо їх провокують глибші проблеми організму.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Куди, на Вашу думку, необхідно звертатися за допомогою у випадку придбання медикаментів сумнівної якості?
 До керівника аптеки
 У державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів
 У відділ захисту прав споживача
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 05.12.2003