Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Пригріло сонечко – веснянки розцвіли. О. Камінська.

Навесні, коли пригріває сонечко і прокидається природа, коли хочеться бути особливо красивою, на носі непрошено розцвітають веснянки.

Історія не залишила нам свідчень, коли саме і на чиєму личку вперше з’явилися веснянки, але достеменно відомо, що з давніх давен люди вступили у непримиренну боротьбу з ними. Ще у Давньому Єгипті і Греції красуні вміли відбілювати шкіру. У ті часи цілителі радили обов’язково виводити веснянки, щоб підвищити опірність організму. А астрологи навіть навчилися гадати на „сузір’ях” веснянок, як по небесних світилах. Якщо руда „туманність” розташована, скажімо, під лопаткою, напроти серця – це пряма вказівка на те, що власник плямочок дуже залежний від громади, яка й вирішує замість нього всі важливі питання. Скупчення веснянок на ногах пророчить професію, пов’язану з частими поїздками, якщо “рябить” на руках – не минути у житті “ручної” роботи.

Коноплястими не народжуються. Перші крапочки проявляються приблизно у 2–3 роки, коли малюки часто і довго бувають на сонці. Від того моменту і до 20–25 років кількість веснянок зазвичай збільшується. Після тридцяти вони бліднуть, а після сорока можуть і зовсім зникнути. Полюбляють веснянки здебільшого світловолосих і білошкірих. А для рудих вони – постійний елемент макіяжу. Трапляються навіть ластаті мулати, не буває такого “горя” лише у корінних жителів Африки.

Веснянки – це закономірна реакція організму, його захист від ультрафіолетових променів. З’являючись весною, веснянки “збирають” сонячні промінчики і запобігають появі опіків. Восени і зимою організм вже не потребує настільки потужного захисту від ультрафіолету, однак природній процес “змивання” відбувається повільно.

Звабливі крапочки поселяються на межі глибокого і поверхневого шарів шкіри, тому від них так складно позбавитися. Та справа все ж не безнадійна.

У домашніх умовах можна використовувати різноманітні дари природи і грядки – кульбабу, хрін, огірок. Найпростіший спосіб – маска з огірків. Свіжі овочі потрібно почистити, порізати і розкласти на обличчі. Ще ефективнішим є використання огіркового соку. Добре зарекомендував себе також лимонний сік. Але в жодному разі не лимонна кислота, бо вона може спричинити опіки шкіри. Менш ефективними, проте смачнішими є маски з полуниці, смородини чи помідорів. Ці продукти добре змивати з обличчя слабким розчином лимонного соку або ж настоєм липового цвіту (одна столова ложка на склянку кип’яченої води). Майте на увазі, що свіжі овочі та фрукти діють більш ефективно, ніж їхні родичі з позаминулорічного врожаю. Те саме стосується і порівняння натуральних “продуктових відбілювачів” з парниковими.

Якщо ж ви ненавидите лабораторні експерименти в домашніх умовах, то можете скористатися готовими кремами для відбілювання, які містять цілий комплекс відбілюючих речовин, вітамінів, а також пом’якшуючих компонентів. Ці засоби представлені на ринку у великій кількості, тож можна підібрати той, що краще підходить для вашої шкіри. Інша річ, що косметологи–професіонали вміють зробити це за декілька хвилин, а в домашніх умовах цей процес може розтягнутися на декілька місяців.

Не сподівайтеся, що після першої відбілювальної маски всі веснянки моментально зникнуть. Для цього потрібно хоча б два–три тижні наполегливого ”маскування”. Однак не перестарайтеся. Внаслідок дії відбілювачів на шкірі можуть з’явитися занадто світлі плями. Ліквідувати ці побічні ефекти можна за допомогою засобів для автозагару. Треба рівномірно нанести їх на шкіру – і білі плями сховаються під покровом темного загару. Після відбілювання шкіри обов’язково використовуйте сонцезахисні лосьйони і креми. Адже після таких процедур шкіра стає чутливішою до ультрафіолету, і навіть осіннє сонце може викликати появу нових веснянок.

І нарешті – існує найефективніший метод позбутися клопоту від набридливих рудих плям. Потрібно лише знайти того єдиного і неповторного мужчину, котрий буде любити не лише вас, але й кожну із веснянок, що прикрашають (так–так, саме прикрашають!) ваше обличчя і тіло. І якщо кожен ранок буде починатися з того, що він ніжно поцілує руді крапки, не пропустивши жодної, то ви зрозумієте, яка це чудова річ – ці милі, веселі весняночки.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Чи Ви (хтось із Ваших близьких, знайомих) зверталися за допомогою у випадку порушення прав пацієнта?
 Так
 Ні, тому що не було необхідності
 Ні, тому що це нічого б не дало
 Ні, тому що не знав куди звертатись
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 05.12.2003