Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Коли справи сердечні не надто безпечні. Н. Закохана.

Пташки співають, серце співає, тьохкає... Якщо до сивини ще далеко, то завмирає воно, скоріш за все, від передчуття дива. У решти випадках щем серця викличе тривогу, особливо тоді, як у ньому, перш ніж оселився божественний образ коханої людини, побував скальпель хірурга

Серце було і є символом любові й життя. „Моє ти серденько” – так пестливо говорять закохані одне одному. У серці виношують добрі або злі задуми, керуються його поривами у вчинках, які не підвладні аналізу раціо. Помпуючи без втоми кров, серце встигає перепочити лише між поштовхами, тобто між скороченнями своїх м’язів. Зміна соціально–культурних умов, способу життя більшості людей призвела до того, що хвороби серця стали явищем дуже поширеним. Наприклад, ішемія останнім часом набула масштабу епідемії: щороку сотні тисяч хворих вмирають від інфаркту міокарда, а мільйони стають інвалідами. Додайте до цього вроджені вади серця, інші його розлади, що потребують оперативного втручання, й майбутнє людства видасться більш ніж похмурим.

Що ж розбиває серця? Кохання? На думку американського дослідника, автора книги „Секс, любов і серце: психотерапія інфаркту” А. Лоуена, навпаки: „Позбавляючи серце любові, ви ризикуєте життям”. Не відомо, що руйнівніше: самотні прогулянки на чистому повітрі чи сидіння в прокуреній кав’ярні, але поруч із коханою людиною. Серце, яке б’ється ще й для когось, любого й милого, забезпечує кращий кровообіг, кількість еритроцитів у крові зростає, а простуди, віруси обходять його стороною (наслідки грипу позначаються насамперед на серці).

Часті стреси (шеф не ангел, а ціни на найнеобхідніші речі повзуть разом зі стовпчиком термометра за вікном), гіподинамія і куріння (рух хіба що від офісного комп’ютера до курильні), незбалансоване харчування (на сніданок кава, на обід кава з булочкою...) – через ритми сучасності ризик захворіти дуже великий. А тепер подивіться на все це очима закоханого, закоханого хоча б у життя чи весну. Шеф не ангел, бо живе не в раю, зокрема не райські умови в нього вдома; все найцінніше ми отримуємо як дар; приємніше вдихати ніжний запах підсніжників, які даруєш коханій (або собі, якщо ви жінка і поблизу нема чоловіків, достойних помітити не тільки ваші золоті руки, а й ваше золоте серце); два яблука не дорожчі за одну булочку, їх клітковина й пектин сподобаються шлункові більше від дріжджового тіста, між іншим, ними можна ще й тепер спокусити сучасних Єву чи Адама...

Але непоправне сталося – частина серця не витримала знущань і відмерла... Однак пережитий інфаркт – це ще не вирок коханню. На одному з форумів кардіологів у Парижі якось було піднято тему зв’язку між бурхливим сексом і серцевими приступами. Всі спеціалісти зійшлися на думці, що секс не є шкідливішим для серця, ніж підйом сходами. Отож, якщо швидка ходьба чи підйом сходами на один–два поверхи не викликає у вас патологічних серцевих ознак, відмовлятись від сексуальної активності не варто. Під час статевих зносин не з’являються приступи стенокардії, не потрібно знижувати й частоту інтимної близькості, стримувати себе. Щоб запобігти можливому болю й страху перед ним, доцільно перед любощами вжити профілактичні ліки, які допомагали вашому серцю раніше. Захланність у їжі, алкоголь, гаряча ванна шкідливі навіть для здорових суперменів, не те що для хворого на серце. Статевий акт – не марафон на здобуття золотої медалі, тому слід уникати таких його форм, які сприяють збільшенню навантаження на серце. Найкраще кохатися у звичній сімейній обстановці (якщо, звісно, до того вона була гармонійною й не спровокувала інфаркт) або з постійним приємним вам партнером у відповідних умовах. До речі, англійський вчений Р.Хюз знайшов зв’язок між зрадою та інфарктом. Згідно з його спостереженнями, 75% чоловіків, які померли від інфаркту, мали коханок. Пояснення просте: подвійне життя, обман, страх бути викритим впливали негативно на серцево–судинну систему. Крім того, з дружиною жодних клопотів – нема потреби їй щось доводити, демонструвати свої здібності в інтимній сфері. З коханкою необхідне самоствердження, тому таємні зустрічі можуть стати смертельною пасткою, особливо якщо пасія молодша. Зради вкорочують життя, вважає вчений. Аналогічні висновки роблять також і японські дослідники.

Сьогодні в деяких чеських поліклініках пацієнтам, які скаржаться на болі в ділянці серця, лікарі, окрім ліків, рекомендують строгий „ліжковий режим”, тобто активне статеве життя. Коли ж болить голова, то найпершою „медичною допомогою” може стати кохана людина. Щоб голова не боліла вже через неї, слід пам’ятати про контрацепцію. Випадковий спалах пристрасті не принесе хвилювання, якщо завжди напохваті матимете пачечку презервативів.

І наостанок про ще одні дослідження. Впродовж десяти років англійські вчені спостерігали за чоловіками у віці 45–59 літ. Результат спостережень: ризик померти найменший у тих, хто кохається хоча б двічі на тиждень. Кохання, переконались англійці, відвертає загострення низки хронічних хвороб і сприяє зниженню вмісту холестерину в крові.

Тим, кому лікарі через стабільну стенокардію під час малих фізичних і нервових навантажень, при дуже високому артеріальному тиску забороняють провадити статеве життя, хочеться нагадати, що тепло любові не зашкодило ще жодному серцю.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Чи достатнім, на Вашу думку, є сьогоднішнє фінансування медичної галузі в Україні?
 Так
 Ні
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 05.12.2003