Як уникнути раку шийки матки. Ю. Тітовець.

Що таке ерозія шийки матки? Так називають ділянку почервоніння на шийці матки. Проте термін „ерозія” є неточним. Більш правильним є „патологія шийки матки”.

Ерозія шийки матки може бути спричинена звичайним запаленням, порушенням гормонального балансу, а також може бути початковою стадією онкологічного захворювання.

Для того, щоб з’ясувати характер такої патології, потрібно пройти детальне обстеження, а вже потім лікуватися. Одним із таких методів діагностики є кольпоскопія – обстеження шийки матки із оптичним збільшенням за допомогою спеціального приладу. Саме кольпоскопія дає можливість детально оглянути шийку, виявити змінені ділянки.

Аби виявити передракові та ранні стадії ракушийки матки, проводять цитологічне дослідження мазка зі слизової шийки, яке є обов’язковим етапом діагностики та лікування патології шийки матки.

Біопсія – це гістологічне дослідження, яке проводять з тією ж метою, що й цитологію. Та досліджують не окремі клітини, а цілий зріз тканини з підозрілої ділянки. Гістологічне дослідження дозволяє поставити остаточний діагноз.

Що жінкам слід знати про рак шийки матки? Виникнення та розвиток раку шийки матки та передракових станів допоможе вам уникнути раку шийки матки. Тому кожна жінка, незалежно від віку, навіть якщо її нічого не турбує, повинна обов’язково раз на рік, а найкраще раз на півроку пройти обстеження у гінеколога.

Чому необхідно проводити кольпоскопію і де її можна зробити?

Побачити передракові зміни і навіть рак на початковій стадії неозброєним оком практично неможливо, проте це можна зробити під час проведення кольпоскопії.

Дуже часто різні лікарі ставлять діагнози, які суперечать один одному. Проте кожна жінка може самостійно переконатися у тому, чи є у неї ерозія шийки матки, чи нема, бо може побачити її власними очима.