Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Чоловічий клімакс – це круто! М. Процайло.

Чи існує чоловічий клімакс? Більшість чоловіків вважають, що це поняття вигадали жінки... Дійсно, поняття чоловічого клімаксу досі залишається спірним серед лікарів. Одні всіма руками – за, інші – проти. Як у такій ситуації мають почувати себе вони: наша опора і підтримка?

Почнемо з того, що клімакс – це фізіологічний період життя людини, незалежно жінка це чи чоловік, який можна вважати перехідним від статевої зрілості до зниження або припинення функції розмноження. Закономірний і необхідний етап життєвого циклу як жіночого, так і чоловічого організму. Закономірний – тому, що передбачений самою програмою старіння. Необхідний – тому, що є своєрідним механізмом захисту, який оберігає якісну і кількісну сторони людської популяції.

Не так давно „Британський медичний журнал” опублікував статтю, у якій описано симптоми клімаксу у чоловіків і методи їх лікування. Виявляється, вони такі самі, як і в жінок під час менопаузи, ще й лікуються тими самими засобами. Але нагадаю, що так думають британські лікарі, які вивчали симптоми у британських чоловіків. Наші ж чоловіки не звертають увагу на депресію, втому та інші „бабські хвороби”, як не достойні для справжнього українського „хлопа”. Можливо, наші чоловіки менше говорять про свій клімакс і переймаються ним також менше через те, що менше звертають на нього увагу, ніж жінки.

Але все–таки швидше чи пізніше кожному чоловікові доводиться переживати найнеприємнішу у житті пору – згасання статевого потягу. Причина такої сумної події – зниження діяльності залоз, які виробляють чоловічий гормон тестостерон. Починається це зазвичай у 45–55 років. Симптоми українського чоловічого клімаксу, так само як і британського, проявляються частішими перепадами артеріального тиску, серцебиттям, безсонням. Якщо клімакс проходить гостро, до і так не легкого чоловічого життя додаються: слабість, неспокій, швидка втомлюваність, підвищена пітливість і жар, головокружіння і задишка.

Хочете, відкрию секрет, як „не захворіти” на клімакс? Ослаблення „чоловічої сили” залежить не тільки від порушення діяльності статевих залоз, вікових змін, але і від занепаду фізичної і психічної активності. Ті чоловіки, які ведуть здоровий спосіб життя, не п’ють і не курять, можуть зберегти потенцію і до 80 років. Часто, побачивши за собою якісь зміни (більшість чоловіків слова клімакс бояться як вогню), чоловік починає комплексувати і думати, що „життя скінчилося”. А даремно!

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Як свідчить офіційний звіт Міністерства здоров"я України за першу половину 2005 року стан здоров"я населення України оцінюється як незадовільний. Чи погоджуєтесь Ви з цим і які фактори, на Вашу думку цьому сприяють?
 Економічні негаразди в країні
 Несприятливі екологічні умови
 Низький рівень матеріального забезпечення населення
 Нестабільна політична ситуація в країні
 Неякісна медична допомога населенню
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 05.12.2003