Чоловічий клімакс – це круто! М. Процайло.

Чи існує чоловічий клімакс? Більшість чоловіків вважають, що це поняття вигадали жінки... Дійсно, поняття чоловічого клімаксу досі залишається спірним серед лікарів. Одні всіма руками – за, інші – проти. Як у такій ситуації мають почувати себе вони: наша опора і підтримка?

Почнемо з того, що клімакс – це фізіологічний період життя людини, незалежно жінка це чи чоловік, який можна вважати перехідним від статевої зрілості до зниження або припинення функції розмноження. Закономірний і необхідний етап життєвого циклу як жіночого, так і чоловічого організму. Закономірний – тому, що передбачений самою програмою старіння. Необхідний – тому, що є своєрідним механізмом захисту, який оберігає якісну і кількісну сторони людської популяції.

Не так давно „Британський медичний журнал” опублікував статтю, у якій описано симптоми клімаксу у чоловіків і методи їх лікування. Виявляється, вони такі самі, як і в жінок під час менопаузи, ще й лікуються тими самими засобами. Але нагадаю, що так думають британські лікарі, які вивчали симптоми у британських чоловіків. Наші ж чоловіки не звертають увагу на депресію, втому та інші „бабські хвороби”, як не достойні для справжнього українського „хлопа”. Можливо, наші чоловіки менше говорять про свій клімакс і переймаються ним також менше через те, що менше звертають на нього увагу, ніж жінки.

Але все–таки швидше чи пізніше кожному чоловікові доводиться переживати найнеприємнішу у житті пору – згасання статевого потягу. Причина такої сумної події – зниження діяльності залоз, які виробляють чоловічий гормон тестостерон. Починається це зазвичай у 45–55 років. Симптоми українського чоловічого клімаксу, так само як і британського, проявляються частішими перепадами артеріального тиску, серцебиттям, безсонням. Якщо клімакс проходить гостро, до і так не легкого чоловічого життя додаються: слабість, неспокій, швидка втомлюваність, підвищена пітливість і жар, головокружіння і задишка.

Хочете, відкрию секрет, як „не захворіти” на клімакс? Ослаблення „чоловічої сили” залежить не тільки від порушення діяльності статевих залоз, вікових змін, але і від занепаду фізичної і психічної активності. Ті чоловіки, які ведуть здоровий спосіб життя, не п’ють і не курять, можуть зберегти потенцію і до 80 років. Часто, побачивши за собою якісь зміни (більшість чоловіків слова клімакс бояться як вогню), чоловік починає комплексувати і думати, що „життя скінчилося”. А даремно!