Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Переконайтеся, що дитина народиться без патологій. Розпитувала Оксана Камінська.

Для кожної матері найдорожчими у житті є її діти. Кожна жінка піклується про те, аби її дитина була здоровою. На жаль, не кожна майбутня мати знає про існування ще одного методу діагностики, з допомогою якого можна довідатися про стан дитини та про її розвиток під час вагітності.

Таке обстеження, що дає змогу оцінити функціональний стан плоду і є одним із найбільш точних та інформативних методів діагностики, називається кардіотокографія. Про те, у чому воно полягає і для чого потрібне, ми попросили розповісти лікаря-гінеколога, керівника медичного центру «Простір» Юрія Анатолійовича Тітовця.

– У яких випадках потрібне проведення кардіотокографії?

– Дане обстеження необхідно проходити кожній вагітній жінці як мінімум 2 рази, навіть якщо вона добре себе почуває та її нічого не турбує: перший раз – в терміні 26 – 28 тижнів та перед пологами – в 35 – 36 тижнів. Цей метод обстеження нешкідливий ні для здоров'я вагітної жінки, ні для здоров'я Вашого малюка. Дуже часто вагітні жінки вважають, що не потрібне проведення кардіотокографії, оскільки вони регулярно проходять ультразвукове обстеження. Проте це хибна думка, бо ці два методи діагностики лише доповнюють одне одного, але в жодному випадку не заміняють та не виключають. Не менш важливим є проведення кардіотокографії перед пологами (в 35-36 тижнів вагітності), адже така інформація дає можливість лікарям-акушерам правильно оцінити ситуацію та відповідно прийняти пологи.

– Що це за обстеження і як воно проводиться?

– Принцип кардіотокографії полягає в синхронному записі на стрічку зміни серцебиття і рухів плоду та скорочення матки. Цей запис триває 20-30 хвилин. Для цього на живіт матері встановлюють датчики, а прилад реєструє усі дані у вигляді кривої, по якій судять про стан малюка. Ретельний аналіз отриманого запису дає змогу оцінити функціональний стан плода, та діагностувати, наприклад, внутрішньоутробну гіпоксію плода, тобто патологічний стан, пов'язаний із недостатнім постачанням кисню дитині під час вагітності.

– Чим небезпечна внутрішньоутробна гіпоксія для плода?

– Киснева недостатність може призводити до порушень функцій організму дитини, зміни обмінних процесів. У різні терміни вагітності гіпоксія має різні наслідки для плода. На ранніх термінах киснева недостатність може призводити до появи аномалій розвитку, затримки розвитку ембріону. На пізніх термінах вагітності – до затримки росту плода, ураження центральної нервової системи, різко знижує адаптаційні можливості новонародженого. Ця патологія належить до найбільш розповсюджених серед перинатальних патологій і є однією із найчастіших причин перинатальних захворювань (21-45% від загальної кількості усіх перинатальних патологій). Під терміном «перинатальний» мають на увазі період внутрішньоутробного розвитку починаючи від 28 тижнів вагітності, період пологів та 7 діб після народження дитини.

– Чому може виникати внутрішньоутробна гіпоксія плода?

– Потрібно зауважити, що гіпоксія плода є не самостійним захворюванням, а наслідком різних патологічних процесів у організмі матері, плода і в плаценті. Факторів, що сприяють розвитку гіпоксії, дуже багато. Це, по-перше, захворювання матері, наприклад, серцево-судинні, легеневі, анемія, інтоксикація, вроджені і набуті вади серця, шокові стани будь-якого походження та ін. По друге, порушення плодово – плацентарного кровоплину (пізній токсикоз, переношування вагітності, загроза передчасних пологів, патологія плаценти та пуповини). Гіпоксію викликають також захворювання плода: гемолітична хвороба, пов'язана із імунологічним конфліктом між мамою та дитиною, генетичні хвороби, вади серця, внутрішньоутробна інфекція, анемія, вроджені вади розвитку тощо. По тривалості перебігу гіпоксія може бути гострою, що раптово виникла, і хронічною, що розвивається протягом тривалого часу. Гостра гіпоксія плода частіше буває під час пологів. Хронічна, як правило, виникає під час вагітності. Проведення кардіотокографії є дуже важливим для профілактики, ранньої діагностики та вчасного лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода. Вагітній жінці слід пам'ятати, що гіпоксія, яка почалася, вимагає термінового лікування.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Як Ви оцінюєте ситуацію, що складається з фінансуванням галузі охорони здоров'я сьогодні?
 Критична
 Цілком нормальна
 Потрібні реформи
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 24.12.2003