Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Рожевенькі панчішки, талія в корсеті. Марта Процайло.

Якби міг Квазімодо знайти у паризькій аптеці щось подібне на сучасні коректори осанки, неопренові пояси для зміщених хребетних дисків, коректори-напівграцію для формування стрункої фігури, у нього було б більше шансів скорити недосяжну Есмеральду. Але це була б уже зовсім інша історія.

А наша розповідь піде про модні, нові, еластичні бинти для фіксації різних частин тіла, підтримуючі корсети, шорти та пояси для схуднення. А знайти таке потрібне причандалля можна у аптеці.

До речі, перший жорсткий корсет застосував у середні віки відомий французький придворний аптекар і лікар Амбруаз Паре – той самий, що врятував коханого королеви Марго у криваву Варфоломіївську ніч. Звичайно, перші так звані коригуючі корсети були вкрай незручними, важкими і допомагали далеко не всім хворим. Головна помилка ортопедів минулих століть – вони намагалися повністю розвантажити хребет і механічного його вирівняти. В результаті м’язи спини ослаблювалися, знижена активність викликала нездорову огрядність.

Розвиток медицини сформував уявлення про причини різних форм сколіозів, а це в свою чергу, змінило підходи до виправлення здеформованого хребта, і відповідно до конструкції корсетів. Вони стали більш зручними. А з часу, коли з’явилися нові матеріали, вдалося знизити їх вагу. У випадках легкої деформації або дефекту осанки можна застосовувати так звані коректори осанки. Ці найлегші ортопедичні пристосування, які роблять з спеціальних тканин, не подразнюють шкіру. Однак вони досить міцні і призначені не втримувати, а надавати фігурі потрібну осанку. Коректор нагадує такий собі «наплечник». Якщо його правильно зафіксувати на тілі, він може робити чудеса. Наприклад, одягнули ви коректор – постава пряма і струнка. Але минає час і ви знову хочете набути свою звичну, мало не квазімодівську, зігнену позу. Але де там! М’якенькі лямочки наплечника врізаються під пахвами. «Наплечник» тисне. Варто вирівнятися – і він стає невідчутним, ви лікуєте себе самі. У цьому випадку поза зумовлена правильним тонусом м’язів, а коректор не дає вам викривитися. При цьому спеціальні матеріали не натирають і не пошкоджують шкіру. Через місяць-два носіння «наплечника» виробляється звичка. А коректор «ховається» у підсвідомості, яка керує м’язовим тонусом. Отже, старосвітські дамські корсети перетворилися з віяння моди на справжні ліки.

Далі у світлих головах винахідників виникла ідея: якщо можна підтримувати хребет, то чим гірший живіт, груди, сідниці, суглоби та інші частини тіла. І так успішно вони її реалізували, що довелося усі ці «прикраси» виділити в окрему групу ортопедичних виробів. Сьогодні на ринку є бинти медичні боксерські, еластичні пов’язки для фіксації променевозап’ясткового суглобу, підтримуючі фіксатори руки, гомілки, стегна, колінного суглобу. Ці вироби призначені загалом для спортсменів, адже вони більше за інших розтягують зв’язки та м’язи. А носіння таких виробів запобігає набрякам у ділянці ікроножного м’язу, сприяє поширенню терапевтичного тепла у місці застосування. Не можна не згадати про ефективність ортопедичних виробів у посттравматичний період, для реабілітації після різноманітних травм, оскільки вони м’яко і надійно створюють потрібну компресію. А бинти медичні еластичні та пояси при травмах ребер практично незамінні для людей, які займають важкою фізично працею з підвищеним травматизмом.

Гнучкість ортопедичних виробів забезпечує еластична стрічка, яка виконує роль м’яза. Довгі волокна натягуються і скорочуються, створюючи постійне напруження, як це роблять м’язи. Еластичні волокна, які спеціально призначені для регулювання величини напруги, необхідні для правильної фіксації. Їх міцність і легка вага дозволяють забезпечити свободу рухів та комфорт. М’яка тканина, яка добре пропускає повітря, є гіпоалергенною і при контакті з тілом створює відчуття комфорту.

Не обійшли виробники своєю увагою і прекрасних дам при надії. Переважно вагітним нічого не можна і в аптеці купити нема що, окрім хіба вітамінів. Але це в минулому, адже тепер вагітні мають спеціально для них розроблений широкий асортимент трусиків та бюстгальтерів допологових, еластичних підтримуючих поясів під час вагітності, поясів-трусів для вагітних. Пояси, наприклад, підтримують мамин животик, не здавлюючи його, і одночасно допомагають дитині в середині черева зайняти правильне положення (наприклад, запобігають передчасному опусканню дитини). Пояс-труси для вагітних знімає навантаження з хребта, що запобігає появі болю у попереку. Труси допологові призначені для жінок на ранніх термінах. Вагітна відчуває себе комфортно під час змін фігури у допологовий період. Еластичні пояси також відвертають появу розтяжок.

Є продукція і для молодих мам. Післяпологові трусики прекрасно підтримують м’язи черевного пресу, що зменшує об’єм талії та стегон. Бюстгальтери для матерів-годувальниць дуже зручні під час годування грудьми, вони максимально комфортні при щоденному носінні.

Для чоловіків та жінок, які вже безрезультатно «пересиділи» на різноманітних дієтах, тепер є шорти для схуднення, які ідеально спалюють жирові відкладення на животі та стегнах. А при одночасному виконанні фізичних вправ їх ефект подвоюється.

Перевага ортопедичних виробів у тому, що вони виготовлені з тонкого та гнучкого матеріалу, який настільки щільно облягає тіло, що їх можна носити не тільки вдома. Дитині буде зручно у корсеті в школі, вагітній – на прогулянці, охочим схуднути – на роботі, а спортсменам – під час тренування.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
На Вашу думку, у які інстанції треба звертатися за допомогою при порушенні прав пацієнта?
 До завідувача відділення
 До головного лікаря медичного закладу
 У правоохоронні органи, суд
 В обласне, міське управління охорони здоров'я
 У міністерство охорони здоров'я
 У громадські організації
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 24.12.2003