Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Красиві ноги без варикозу. Марта ПРОЦАЙЛО.

Розширення вен на ногах є хворобою цивілізованого способу життя. Ми багато годин проводимо майже без руху, ходимо на високих підборах, забагато їмо, отож організм і починає страйкувати. За світовою статистикою, жінки потерпають від цієї хвороби утричі частіше від чоловіків, а переймаються нею, мабуть, сильніше у разів десять. Тому що навіть найстрункіші ноги доводиться ховати під максі, якщо вони понівечені судинною сіткою і варикозними вузлами. Та найстрашнішим є не вимушене прощання з улюбленою міні-спідничкою, а те, що варикозне розширення вен є доволі грізною хворобою.
Перешкоди на магістралі
Вени ніг – великі трудівниці. Саме по них кров повертається до серця. Причому це абсолютно суперечить законам гравітації. М’язи гомілки та стегна працюють як помпи. На хвилинку уявіть собі вулицю з одностороннім рухом: у правильне русло нас скеровують дорожні знаки. Щось подібне відбувається і у венах. З тією тільки різницею, що роль дороговказів виконують так звані венозні клапани, які й регулюють напрямок кровотоку. Якщо на дорозі трапляється затор, під дією несприятливих факторів відтік крові відбувається надто повільно, а у вени поступає дуже великий об’єм крові, – то клапани втрачають здатність нормально закриватися, судини переповнюються, розширюються, їх стінки нерівномірно тоншають, втрачають еластичність та тонус. Так і з’являється невесела хвороба – варикоз.
Зараз ви, напевно, біжите до дзеркала з підкоченими штанками, і нічого не побачивши, з почуттям виконаного обов’язку, заклавши ногу на ногу вмощуєтеся перед телевізором. І якби вигадали варикозну сигналізацію, в цю мить, не сумнівайтеся, вона б заголосила на сто голосів. Вени бояться такого положення, адже ми їх перетискаємо і рух крові сповільнюється. Якщо у вас до того ж сидяча робота, то вдома дайте відпочити своїм ногам. Потерпають вени і від тривалого стояння. На жаль, професії багатьох людей змушують протягом дня годинами бути на ногах. Але і це ще не все. Надлишкова вага є фактором ризику розвитку варикозної хвороби вен нижніх кінцівок. Зайві кілограми просто тиснуть на ноги, утруднюючи відтік крові. Спадковість також відіграє не останню роль. Це пов’язано з генетичною передачею різних порушень будови сполучної тканини. Через це в молодості може виникнути недостатність венозних клапанів, яка може потягнути за собою інші патології сполучної тканини: плоскостопість, геморой.
Варикоз небезпечний також своїми ускладненнями. Як правило, це трофічні виразки, гострий тромбофлебіт, кровотеча з варикозних вузлів, дерматит, екзема. Одним з найнебезпечніших ускладнень є тромбоемболія легеневих артерій.
Діагностують варикоз на основі скарг хворого, даних з історії хвороби, результатів огляду і спеціальних досліджень (функціонально-динамічна флеботензіометрія, флебографія, термографія і доплерографія).
Прості правила антиварикозного етикету
Якщо ви проводите багато часу вдома, привчіть себе потягом дня стоячу домашню роботу чергувати з сидячими паузами. Захотілося прилягти – покладіть подушку не під голову, а під ноги. Просто? Далі буде ще простіше. Якщо на робочому місці ви багато сидите чи стоїте – підніміться сходами на кілька поверхів, так ви знімете напругу з вен. Кілька разів на день не полінуйтеся для комплексу простих вправ – покачайтеся з пальчиків на п’ятки і навпаки. Або просто підніміться на пальчики . Сидячи на кріслі можна витягнути ступні, навперемін покрутити або написати ними в повітрі своє ім’я. Пийте багато води, бажано до двох літрів на день. Надавайте перевагу м’якому взуттю з каблуком не вищим 5-6 см. Менше засмагайте (в тому числі і в солярії). Намагайтеся не носити одягу, який обмежує рухи в плечах і бедрах. Дуже корисні піші прогулянки, заняття такими видами спорту, як плавання, їзда на велосипеді. Не приймайте гарячі ванни, не відвідуйте сауну, лазню, уникайте гарячих обгортань у салоні краси. Частіше приймайте контрастний душ, обтирайте ноги водою кімнатної температури. Прийшовши з роботи, налийте у ванну по кісточки прохолодної води і зробіть 200-300 кроків – це корисно і дуже приємно. Варто застосовувати лікувальні компресійні колготи або панчохи (особливо при заняттях спортом, а також під час вагітності і у післяпологовий період). Пам’ятайте тільки, що їх підбирають відповідно до рекомендацій лікаря.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Яка Ваша думка щодо ролі та місця лікарняних кас в системі охорони здоров'я?
 Потрібно для ефективного функціонування лікарняних установ
 Забезпечує гарантії на якісне медичне обслуговування пацієнтів
 Вдалий механізм залучення фінансів на потреби лікарняних установ
 Відсутність можливості контролю з сторони держави
 Створення чіткого поділу поміж користувачами медичних послуг
 Повний контроль керівництвом лікарняної установи усіх фінансів лікарняних кас
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 15.03.2004