Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Навколо світу медицини. За матеріалами закордоної преси.

В Італії заборонили "дітей із пробірки"
"Діти з пробірки" тепер з'являтимуться в Італії значно рідше. В країні в силу вступив новий закон, що різко обмежує можливості завести дитину шляхом экстракорпорального запліднення. Нові правила, що вважаються самими непохитними з існуючих сьогодні в Європі, викликали схвалення одних і різке неприйняття інших.
Згідно нового закону право на штучне зачаття можуть одержати лише пари, що знаходяться в законному шлюбі і можуть довести стабільность своїх відносин. Виконувати процедуру экстракорпорального запліднення повинні лише в спеціальних державних клініках. Лікарі зможуть одночасно створювати тільки три ембріони, і усі вони повинні бути пересаджені в матку жінки одночасно.
Правила, що вступили в силу, оголосили поза законом донорство сперми, замороження ембріонів з метою подальшого використання, а також сурогатне материнство. За словами тих, хто стояв в опозиції до законопроекту ще на стадії його розробки, нововведення можуть погіршити ефективність экстракорпорального запліднення. Уряд обіцяє, що буде стежити за цим і може переглянути правила ще раз.
Закон, що, на думку авторів, повинний захистити право ембріонів на життя, розглядають як реакцію Католицької церкви на дії деяких італійських учених, що шокували дуже багатьох. Зовсім нещодавно вони допомогли завагітніти 68-літній жінці, а ще обіцяють швидке клонування людини у репродуктивних цілях.
Так чи інакше, зрозуміло що діяльність приватних клінік з лікування безпліддя в Італії підходить до завершення. Багато хто з них планують перевести свою базу в сусідні країни з надією на те, що серед італійців знайдеться чимало бажаючих приїжджати туди для штучного запліднення.
Ліки від ожиріння і нікотинової залежності одночасно
Французька фармкомпания Sanofi-Synthelabo у наступному році планує випустити на ринок препарат, що лікує ожиріння і нікотинову залежність одночасно, повідомляє BBC News.
Препарат називається римонабант і діє на ті області мозку, що відповідають за надмірний апетит і бажання курити. Як показали клінічні дослідження, препарат допомагає в середньому скинути 9 кілограмів зайвої ваги в рік і в два рази підвищує імовірність відмови від куріння.
Принцип роботи препарату базується на вимиканні каннабіоїдних рецепторів мозку. У нормі ці рецептори збуджуються при переїданні, палінні і, можливо, вживанні алкоголю. А найдужчим стимулятором для них є маріхуана.
У клінічних експериментах брали участь більш тисячі добровольців, що страждали від зайвої ваги. Усі вони дотримувались дієти. Однак ті учасники експерименту, що приймали рибонамант втратили в середньому 10% маси тіла і зменшили обсяг талії на 7,6 сантиметра. А ті, що приймали "пустунчик" плацебо схудли лише на два з невеликим кілограма. Для пацієнтів ефект таблетки відчувався лише зниженням апетиту.
Лікувати захворювання серця можливо жировими клітинами
Лікувати захворювання серця можна за допомогою власних жирових тканин пацієнта. Пересадження клітин з жирової тканини, за твердженнями американських учених, допомагає відновлювати кровотік серця, коли особливо гостро проявляється нестача кисню. Аналогічний підхід може бути використаний і при інших захворюваннях, наприклад, при порушенні кровообігу в кінцівках.
Ця робота була виконана фахівцями з медичного факультету Університету Індіани. Вони знайшли дивні властивості підтримуючих клітин жирової тканини, які можуть стимулювати ріст нових кровоносних судин. Виявилося, що вони виділяють цілий ряд хімічних речовин – факторів росту, що стимулюють цей процес.
Керівник дослідження Джаліз Ріхман (Jalees Rehman) заявив: "У багатьох людей можуть з'являтися власні кровоносні судини, тому коли в них відбувається закупорка артерій, організм може компенсувати втрату. Тим, у кого цей процес не відбувається, може допомогти це дослідження". Як приклад він привів пацієнтів зі стенокардією.
Автори роботи відзначили, що найбільше факторів росту стромальні клітини жирової тканини виділяють в умовах нестачі кисню, тобто найбільш виражена стимулююча дія клітин жирової тканини на утворення нових судин буде саме там, де порушений кровообіг. Вони відзначили, що порушення кровообігу може привести до проблем не лише в серцевому м'язі, але і, наприклад, у ногах.
Розповідь про це дослідження з'явився на сторінках журналу Circulation.
Безплідність після хіміотерапії можна вилікувати пересадженням яєчника
Американським медикам вдалося вилікувати безплідність, що виникла в результаті хіміотерапії раку, повідомляє BBC News. Лікування полягало в пересадженні здорової тканини яєчника 36-літній жінці, що раніше пройшла курс лікування раку молочної залози.
Знаючи, що хіміотерапія найчастіше ушкоджує яєчники, медики вилучили здорову тканину статевих залоз до початку лікування раку і заморозили трансплантат. Зроблене через шість років пересадження допомогло цілком відновити функції статевих залоз уже через три місяці після операції.
Звіт про цю роботу був опублікований на сторінках журналу The Lancet. Як відзначають медики, до пересадження з яєчників жінки були також вилучені 20 яйцеклітин. Не застосовуючи експериментальну процедуру пересадження, лікарі збиралися використовувати їх для штучного запліднення. Однак жодна з пересаджених яйцеклітин не прижилася.
Раніше такий спосіб лікування безплідності, яка виникла в результаті хіміотерапії, випробували лише на тваринах.
Багато жінок, бажаючи мати дітей після терапії раку, вирішують перед початком лікування дочекатися менструації, щоб зберегти яйцеклітину для штучного запліднення, але таке зволікання у випадку онкологічних захворювань може коштувати життя.
Замороження фрагменту здорової тканини яєчника в таких випадках є гарною альтернативою штучному заплідненню. Ця методика дозволяє негайно приступити до операції або хіміотерапії, і, як довели експерименти, уможливлює народження здорової дитини.
Гепатит продовжує життя хворим СНІДом
Американські дослідники, що 15 років вивчали ВІЛ – інфекцію, прийшли до висновку, що зараження вірусом гепатиту G значно затримує розвиток вірусу СНІДу, повідомляє BBC News. Ця інфекція продовжує життя ВІЛ – інфікованим і дозволяє їм довго знаходитися в стадії вірусоносія без яких-небудь симптомів СНІДу.
Вірус гепатиту G був відкритий у 1995 році. За останніми даними він передається статевим шляхом і є присутнім у крові в 15-40 відсотках ВІЛ – інфікованих і нерідко зустрічається в здорових людей. Вважається, що цей вірус не здатний викликати серйозних захворювань печінки.
Ученим не відомий механізм, по якому вірус гепатиту взаємодіє з вірусом СНІДу. Однак вони сподіваються, що подальше вивчення цього мікроорганізму допоможе створити нові ліки від СНІДу.
Сексуальне здоров'я можна поправити по телефоні
Росія ввійшла до складу чотирнадцяти європейських країн, що приєдналися до щорічної ініціативи Європейського Суспільства Сексуальної Медицини (ESSM) і Європейської Асоціації Сексуальних Розладів (ESDA) у проведенні акції ESAE (European Sexual Awareness Event) у рамках освітньої програми "Сексуальне Здоров'я Суспільства 2004". Участь Росії в даній програмі стало можливим завдяки підтримці американської фармацевтичної компанії Eli Lilly (Елі Ліллі).
Загальноєвропейська програма носить соціальний характер, і її метою є підвищення рівня поінформованості населення в питаннях сексуального здоров'я. Незважаючи на великий і різноманітний потік інформації про секс у ЗМІ, питання сексуального здоров'я і якості життя населення зачіпається рідко.
Статистичні дані, представлені ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), підтверджують гостроту проблеми: наприклад, 52% усіх чоловіків у віці після 40 років мають порушення еректильної функції різного ступеня, але при цьому тільки 10% звертаються до лікаря за медичною допомогою. Крім того, через недолік інформації багато пацієнтів не знають до якого фахівця звернутися, не можуть зважитися на відкрите обговорення з лікарем інтимних питань або не мають можливості одержати кваліфіковану медичну допомогу: програма "Сексуальне Здоров'я Суспільства 2004" створена саме для них. У кожній із країн-учасниць організована безкоштовна інформаційна лінія, по якій можна одержати консультацію з питань сексуального здоров'я.
У Росії гаряча лінія "Нова формула чоловічої впевненості" (8-800-200-36-36) існує з травня 2003 року і підтримується фармацевтичною компанією Eli Lilly (Елі Ліллі) (для жителів Росії дзвінки безкоштовні). На питання про чоловіче здоров'я відповідають висококваліфіковані лікарі-фахівці (урологи, андрологи, ендокринологи) з ведучих клінік Москви. Популярність даної служби і кількість дзвінків з різних міст країни зайвий раз підтверджують, що російським чоловікам розмова на настільки делікатну тему простіше розпочати по телефону.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Чи знаєте Ви до кого звертатись за допомогою у випадку порушення прав пацієнта?
 Так
 Ні
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 30.03.2004