Стрункі ноги без “горбочків” і “ямочок”. Наталія Качур, лікар-косметолог Салону професійної косметики “Арома-Фіт”

Целюліт називають захворюванням, хоча ніяких ознак хвороби (підвищення температури, почервоніння, запалення шкіри тощо) при цьому не виникає. Ці неестетичні “горбочки” і “западини” - результат механічної деформації шкіри внаслідок гіпертрофії поверхневих жирових клітин і посилення явищ гіподистрофії.
Целюліт – хвороба розбалансованого організму, який втратив гармонію, тобто це хвороба способу життя.
Серед причин виникнення целюліту виділяють:

 • Генетичний фактор, який зумовлює схильність організму до утворення целюліту. Від своїх батьків ми успадковуємо спосіб життя, культуру вживання їжі.
 • Гормональний фактор. Жіночі гормони позитивно впливають на розвиток жирової тканини та на затримання води в організмі, яка концентрується в основному в ділянці стегон і тазу. Гормональна активність підвищується в періоди статевого дозрівання, вагітності та менопаузи. Саме в цей час утворення целюліту активізується.
 • Незбалансоване харчування та вживання напівфабрикатів, консервантів замість свіжих продуктів.
 • Малі фізичні навантаження, сидяча робота тощо.
 • Стресовий фактор, який виявляє руйнівну дію на всі системи нашого організму. Стреси негативно впливають, передусім, на залози внутрішньої секреції, зокрема на наднирники, гормони яких регулюють водний баланс в організмі.
Потрібно також пам'ятати, що переїдання, куріння та вживання алкоголю у великих дозах, кава більше 3-х чашок протягом дня – усе це виводить організм із нормального режиму.
Сьогодні розроблено багато методик і засобів боротьби з целюлітом. Усі методи спрямовані на усунення застійних явищ, підвищення тонусу судин, зміцнення м'язів, поліпшення обміну речовин і знищення скупченнь змінених жирових клітин. Головною умовою лікування будь-якого типу целюліту є комплексний підхід.
Раціональна програма лікування целюліту складається з чотирьох етапів:
 • правильне раціональне харчування (врахування сумісності продуктів);
 • фізичні навантаження;
 • догляд за тілом (косметологія тіла в комплексі);
 • боротьба зі стресами.
Програма з моделювання тіла включає апаратні методики, обгортування водоростями (таласотерапія), використання грязей, ефірних олій, бальнеологічні ванни з гідромасажем, антицелюлітний ручний масаж (лімфодренаж), мезотерапію тощо.
Таласотерепія - найдавніший метод. Одним із видів таласотерапії є обгортання. Активні компоненти морських водоростей нормалізують обмін речовин, стимулюють мікроциркуляцію, поліпшують тонус судин і відтік тканинної рідини, виводять токсини і продукти життєдіяльності клітин. У результаті підвищується м'язовий тонус, відходять зайвий жир і рідина, тканина має більш здоровий і пружний вигляд. Як правило, курс складається із 10-15 процедур. Для лікування целюліту застосовують різноманітні масажі, що допомагають послабити застійні явища і забезпечують лімфодренаж, а саме: мануальний масаж і апаратні масажі – пневмо-масаж і вакуумний масаж. Під час процедури використовують креми з екстрактами кінського каштану, гамамелісу, гінкго білоба, цитрусових. Дуже популярні також рослинні (жожоба, зародки пшениці, енотера) та ефірні (ялівець, розмарин, кориця, цитрусові) олії. Усі ці компоненти у взаємодії стимулюють периферичний лімф – і кровообіг, зміцнюють стінки судин, поліпшують водно-сольовий обмін і метаболізм у клітинах шкіри, пом'якшують і заспокоюють її. Щороку ринок антицелюлітних засобів поповнюється новими зразками, які відрізняються хіба що ціною та якістю. Для того, щоб препарати мали бажаний ефект, необхідно враховувати, що вони діють тільки тоді, коли проникають крізь пори вглиб шкіри. При целюліті пори, як правило, блоковані, закриті. Саме тому антицелюлітні засоби повинні поєднуватися з ручним моделюючим масажем.
Мезотерапія – введення мікродоз лікарських засобів у верхні шари епідермісу для поліпшення мікроциркуляції, прискорення окисно-відновних реакцій. Мезотерапія нетоксична, її можна здійснювати на будь-якій ділянці тіла, проте цей процес тривалий. Залежно від типу целюліту використовують певний склад і визначають дозування, а також обирають поверхневу або глибоку техніку. Для лікування застосовують активні препарати з лімфодренуючою і венотонізуючою дією, для зміцнення судинної системи і препарати з лінолітичною дією. Курс включає 10-15 процедур і повторюється через 1-1,5 місяці. Лише за такої умови і завдяки професіоналізмові лікаря-мезотерапевта одержують стійкий тривалий ефект.
До апаратних методів корекції належать усі види електроміостимуляторів, ультразвуковий вплив, термопластика, лімфодренаж, LPG тощо.
Розроблена велика кількість апаратних процедур, але їх відособленого використання не достатньо для отримання максимального ефекту. Тільки комплексна програма може забезпечити успіх.
Слід звернути увагу і на дієту, дотримання якої необхідне не тільки під час проходження програми:
 • уникати харчових консервантів і барвників;
 • вживати менше солі, цукру, жирів;
 • не використовувати штучні замінники цукру;
 • вживати воду в розумних кількостях;
 • обмежити вживання кави й алкоголю;
 • включати до раціону більше салатів;
 • фрукти вживати окремо від основного прийому їжі.
Говорячи про корекцію фігури, слід згадати про ліпосакцію – операційний метод, який інтенсивно рекламують клініки пластичної хірургії. Слід зазначити, що проблем целюліту ця операція не вирішує. Метод ліпоксації дає змогу видалити жирові відкладення у проблемних зонах. Ефект залежить від методики і кваліфікації хірурга.
З метою профілактики целюліту ми радимо водні процедури, гідромасаж, заняття шейпінгом, аеробікою, відвідування сауни або інших видів лазні та здоровий спосіб життя в цілому. Слід зазначити, що корекція целюліту – нелегке завдання, яке потребує обов'язкової спільної участі лікаря і пацієнта. Сьогодні можна впевнено сказати, що сучасний арсенал протицелітних засобів за умови правильного їх використання гарантує успіх практично в будь-якому випадку.Проте не існує якихось заздалегідь пропонованих схем, необхідний виключно індивідуальний підхід з постійним контролюванням стану.
Для досягнення максимального ефекту у боротьбі із целюлітом слід поєднувати салонний догляд із процедурами в домашніх умовах, зокрема регулярне застосування між процедурами в салоні антицелюлітних кремів і гелів, а також водних процедур. Бажаємо вам успіху і витримки у боротьбі з целюлітом.
На замітку
У ванну води розчинити склянку молока з 10 краплями ефірних олій (розмарин, кориця, ялівець, цитрусові) і півгодини полежати у такій ванні. Не варто робити такі процедури у другій половині дня, тому що вони мають стимулюючу дію.