Інтимне життя клеїться. Марта Процайло.

Нещодавно з'явилися на польському фармацевтичному ринку пластирі-контрацептиви. Якщо вже мають поляки, то невдовзі матимемо й ми. А польські жінки дістали змогу тепер, замість ковтати протизаплідні таблетки, приклеїти пластир-контрацептив на рамено.
Наклеєний на шкіру він повільно вивільняє гормони, які потрапляють безпосередньо у кровообіг. Пластир містить тв самі речовини, що й таблетка, тобто естроген та прогестерон, які запобігають овуляції. Це означає, що яйцеклітина не може покину яйник і залишається незаплідненою. Можливість завагітніти є так само мінімальною, як і при вживанні таблеток. А пластир набагато простіший у застосуванні, його не треба змінювати щодня. Це прекрасний вихід для тих, хто постійно забуває про таблетки.
Тоненький, тілесного кольору, еластичний пластир 4,5 на 4,5 см приклеюється раз на тиждень на чисту та суху шкіру. Його можна наклеїти на нозі, на животі і на раменах. На Заході дівчата сприймають його як прикрасу, демостративно наклеюючи його на ділянку декольте або оголені руки. Звичайно спочатку треба порадитися з гінекологом, а вже потім купувати і “прикрашати” своє тіло. У Польщі упаковка (з штуки) коштує 58 злотих.
Перший раз пластир треба наклеювати на шкіру у перший день циклу, або з першими кров'янистими виділеннями. Рівно через 7 днів пластир знімаємо і приклеюємо наступний – найкраще в іншому місці, щоб не подразнювати шкіру. Мине 21 день, під час яких змінюємо пластир три рази, робимо перерву на сім наступних днів, так само як при прийомі таблеток. В цей час з'являються місячні.
Пластирі ніяк не вплинуть на ваш звичний стрій життя: можна плавати, займатися фізичними вправами, засмагати. Пластир витримає і воду, і піт, і високі температури. Не переживайте він не відклеїться. Якщо якимось чином пластир все-таки злетить, можна приклеїти його ще раз, забули взяти наступний – його дія триває ще добу. Якщо пропустили час зміни пластиру, його дія триває протягом двох днів.
Таку форму контрацепцїї не можуть застосовувати жінки хворі на серце та схиль до тромбоутворення, а також матері-годувальниці.