Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
І на сонці є плями. Уляна Стефанків.

Нещодавно я зустріла свою товаришку. Гарна засмага пасувала їй надзвичайно, а я ховала свої білі ноги під штанами. Зрозуміло, що вона ділилася зі мною враженнями про відпочинок на морі. Безкраї пляжі Чорногорії, казкові краєвиди, бездоганний сервіс – я по-доброму заздрила такій відпустці. Проте без ложки дьогтю таки не обійшлося. Через кілька днів прийому сонячної купелі на засмаглих руках моєї подруги почали з'являтися плямки ледь помітного рудуватого відтінку. Чутлива шкіра вмить відреагувала на сильне ультрафіолетове проміння.
Плямки з нерівними темними краями утворюються, як правило, на обличчі, передпліччях та декольте. І виглядають вони далеко не так чарівно та спокусливо, як перчинки, і позбутися їх надзвичайно важко. Тому варто запобігти їх появі.
За кілька днів перед засмаганням рекомендують вживати таблетки з бета-каротином. Цей елемент робить шкіру менш вразливою до ультрафіолетових променів і провокує утворення натурального фільтру-рятівника, тобто меланіну пігменту шкіри, який відповідає за її колір.
Препарати з бета-каротином це, як правило, полівітамінні комплекси із збільшеним вмістом провітаміну А (інша назва бета-каротину). Скажімо, у вітамінах “Мульти-табс з бета-каротином” (“Ферросан”, Данія) цього вітаміну міститься 267 мкг, які дорівнюють 890 МО. Приймати цей препарат слід 1 раз на добу під час або після їжі дорослим та дітям, старшим чотирьох років. Значно більшу дозу бета-каротину містить препарат “Мільтріум з бета-каротином” (виробництво США)- 5000 МО. Він підходить майже для всіх, крім дітей до 12 років, вагітних і матерів-годувальниць. Харківська фірма “ЕКО-МОН” має у своєму асортименті “Пивні дріжджі з бета-каротином”. Їх можна вживати по 2-3 таблетки дорослим та дітям з 12 років.
Завдяки бета-каротину епідерміс вже заздалегідь буде захищений від утворення пігментних плям і вкриється гарною рівномірною засмагою.
Не забувайте також про косметичні засоби з UF фільтрами та використання захисних “капелюшків” для найбільше вразливих до сонячних променів частин обличчя (ніс, чоло, вуха, губи), особливо, коли збираєтеся у поїздку на південь.
Перед виходом на пляж не користуйтеся туалетною водою або парфумами з вмістом алкоголю, які від сильного підвищення температури міняють свою хімічну структуру і можуть викликати алергію або зміну кольору шкіри. Якщо ви проходите курс лікування, попередьте свого лікаря про поїздку, можливо, на період відпочинку потрібно припинити курс лікування. Препарати можуть містити фоточутливі складники, які викличуть зміни кольору шкіри. Якщо плямки від сонця вже утворилися, змащуйте їх відбілювальними кремами і соком лимона.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Як Ви ставитесь до обов'язкового медичного страхування?
 Позитивно
 Негативно
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 22.07.2004