Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Доню моя, як тебе вберегти? Антон Стрихарчук, лікар-консультант.

Умови сучасного життя потребують від нас повної віддачі, ми більшу частину нашого часу проводимо на роботі, намагаючись забезпечити нормальний фінансовий рівень життя. Не секрет, що в основному це робиться для наший дітей. Який батько чи мати не хочуть, щоб їхня дитина жила краще ніж вони самі. Але дуже часто ми забуваємо про те, що ніякі гроші не врятують наших дітей від лиха, не дадуть ласки, турботи і розуміння. Що ж нам робити, як запобігти лиху?
Хотів би зосередитись на проблемі, яка дедалі стає все більш актуальною і болючою для нашого суспільства. Це проблема раннього статевого дозрівання дівчат-підлітків, поява раннього статевого потягу і на кінець, раннього початку статевого життя.
Чому виникла така проблема?
Як показують останні дослідження, статеве дозрівання підлітків відбувається в середньому на 2-3 роки швидше, ніж у позаминулому столітті. Причиною цього є циклічний процес, який постійно відбувається в процесі еволюції - загальне пришвидшення фізичного розвитку дітей (акселерація). Спостерігається неухильне збільшення росту, ваги і об’єму грудної клітки як у дітей, так і в підлітків. Якщо колись процес формування тривав до 19-20 років, то тепер він триває до 16-17 років. Але не слід думати, що це стосується лише до фізичних параметрів, він проявляється і в емоційній сфері, і в пришвидшенні статевого дозрівання.
Фізіологія людини складена так, що статевий потяг з’являється раніше, ніж закінчується статеве дозрівання, тобто тоді, коли організм ще формується і ні фізично, ні психічно не готовий до початку статевого життя. Необдуманий вчинок у цей час може призвести до трагічних наслідків і змінити все подальше життя людини. Особливо це актуально сьогодні, коли сучасна молодь живе під постійним тиском телебачення, кіно індустрії, інтернету і т. ін. які дуже часто спотворено відображають реальність.
Які ж негативні наслідки спричиняє ранній початок статевого життя в майбутніх жінок?
Давайте поглянемо на проблему з медичної точки зору.

  1. Дівоча пліва – це бар’єр для інфекції на той період, поки до кінця не сформувалася захисна мікрофлора (в середньому до 18-19 років). Відповідно значно зростає ризик розвитку запальних процесів, необов’язково специфічного генезу.
  2. У дівчаток дуже тонкий епітелій стінок піхви (закінчує своє формування до 17-18 років), він дуже легко травмується під час статевого акту. Це часто призводить до розвитку запальних процесів, а як наслідок можуть виникати спайкові процеси.
  3. Ранній початок статевого життя є одним з основних факторів, що призводить до виникнення ерозій і псевдоерозій шийки матки. На другому місці – велика кількість статевих партнерів. Саме це є основними чинниками зараження вірусом папіломи людини, який в 95 % випадків є етіологічним чинником у виникненні раку шийки матки.
  4. Як вже було сказано, слизова оболонка піхви дівчаток є дуже чутлива до інфекцій, внаслідок несформованості всіх захисних механізмів, і тому інфекція може швидко поширюватися висхідним шляхом, уражуючи матку, труби, яйники. В подальшому все це може стати причиною безпліддя.
  5. Дослідження вчених показали, що при початку статевого життя в 16 років, жінка починає відчувати повноцінний оргазм приблизно через 7 років, при початку у 18 років – через 5 років, при початку в 20 років – через 3 роки, при початку в 22 роки – через 1 рік.
  6. Як правило, в ранньому віці підлітки не мають чітко сформованих уявлень про засоби контрацепції, надіючись, що вагітність їх не торкнеться. Це призводить до виникнення небажаних вагітностей. Це, як правило, закінчується абортом, що звісно, має надзвичайно шкідливий вплив як на фізіологічне здоров’я жінки (високий ризик безпліддя, ендометріоз ), так і на психічний стан. Так, у Великобританії було проведено опитування серед дівчат – підлітків, внаслідок якого було виявлено, що 70 % опитаних не можуть завагітніти. Реальність виглядає так, що кожен рік у Великобританії близько 8000 дівчат у віці до 16 років мають небажану вагітність. Більш ніж половина з них вагітність переривають. А загальна статистика по країні - це 40000 абортів серед підлітків щороку. При цьому вважається, що Великобританія має найвищий рівень підліткової контрацепції серед країн Західної Європи.
  7. Вагітність у ранньому віці негативно впливає на загальний розвиток, адже організм дівчини ще формується і має підвищені потреби. Тому вагітність може стати надто важким тягарем для молодого організму.
Як можна побачити, існує реальна небезпека для здоров’я підлітка. Але було би неправильно розглядати проблему шкідливості раннього початку статевого життя лише з погляду на фізичне здоров’я. Для повного розуміння проблеми ми мусимо відповісти ще на одне запитання: який вплив має ранній початок статевого життя на психіку підлітка.
:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Чи може, на Вашу думку, громадськість істотно вплинути на процес реформування галузі охорони здоров`я?
 Так
 Ні
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 26.07.2004