Дбайте про волосся – оправу краси. Світлана Кундельська, консультант з краси косметичної компанії

На жаль, не завжди догляд за волоссям дає бажаний ефект. Причин, через які волосся може „вести” себе неадекватно, більш ніж достатньо: сезонні фактори, хвороби, стреси, екологічні негаразди та ін. Волосся починає випадати, стає ламким, тьмяніє, – ніби переживає всі проблеми разом з нами.
Волосся, як і шкіра (додамо: як і ми самі), миттєво „в’янемо”, якщо відчуваємо брак уваги. Агресивна фарба, поганий шампунь, нездорова їжа – „доводять” волосся до справжнього бунту.
Навіть якщо волосся гарне, не слід вважати, що це привід для безпечності, адже правильний догляд допоможе залишатись йому таким довгий час.
Наша концепція розроблена на підставі народного досвіду з використанням нових наукових рецептур, які покликані гарантувати повноцінність догляду. Мова звичайно не йде про те, що слід прагнути до неможливого: мити волосся джерельною водою, розчісувати черепаховим гребінцем, ігнорувати чергову процедуру фарбування чи викинути фен. Однак слід пам’ятати, що наше волосся потребує спеціального догляду.
Вода для миття волосся повинна бути не дуже гарячою (близько 35ОС). Дуже гаряча вода шкодить волоссю, призводить до посилення виділень жирових залоз.
Не можна шкребти шкіру нігтями, заплутувати і скубати волосся. Концентрований шампунь перед використанням слід розвести водою в 3 – 5 разів (наприклад, в долоні), а не мити голову з флакона. Висока концентрація активних речовин сучасних шампунів може викликати локальне подразнення шкіри голови.
Волосся слід мити швидко, щоб миючі агенти не встигли вимити із їх стрижнів жири, білки та інші важливі речовини. Піну слід змивати великою кількістю води. Чисте, гарно вимите волосся скрипить під пальцями.
Поради двадцятирічної давності, про те, що волосся слід мити не частіше одного разу в 7 – 10 днів, безнадійно застаріли. Сьогодні вважається, що волосся слід мити, як тільки воно стане брудним, навіть якщо це треба робити кожний день. Після миття доцільно використовувати ополіскувач, кондиціонер чи хоча б підкислену лимонним соком воду, щоб нейтралізувати дію поверхнево-активних речовин. Добре використовувати фірмові ополіскувачі, бальзами, які допомагають нейтралізувати негативні наслідки, які виникають від впливу на шкіру голови гарячого повітря фена, термобігудів, „гарячих ножиць” та інших засобів для укладки.
Темноволосим радимо ополіскування настоєм кропиви, а світловолосим – відваром ромашки, він надасть волоссю золотий відтінок.
Іноді при надмірній сухості шкіри і волосся застосування навіть дуже ніжних миючих засобів викликає ще більшу сухість. У таких випадках слід перейти на миття голови з використанням натуральних продуктів, наприклад, сироватки, кефіру. Підігрітою до 35 – 37О сироваткою змочіть окремі пасма, закрийте волосся поліетиленовою плівкою, і закутайте рушником чи одягніть спеціально утеплену купальну шапочку. Через 30 хвилин повторно змочіть волосся, промасуйте шкіру кінчиками пальців, кілька разів прополоскайте волосся чистою водою, щоб позбутися специфічного запаху кислого молока.
Корисно мити сухе волосся курячими жовтками – збити в піну 1 – 2 жовтки з невеликою кількістю води і вимити як шампунем. Заслуговують на увагу й інші народні методи, наприклад, миття гірчицею: 1 – 2 столові ложки сухої гірчиці розмішати з водою і добре розтерти, додати воду (до 1 л.), помити голову, прополоскати теплою водою.
Для жирного волосся існує цікавий народний рецепт „сухого миття” – протирають волосся пшеничною мукою грубого помолу (1 столової ложки достатньо при короткій зачісці), потім вичісують щіткою і протирають голову рушником.
Жирне волосся добре полоскати відваром кори дуба, лопуха, лапчатки, плодів горобини. Допомагає настій трав: череда, шалфей, ромашка – по 1 столовій ложці трави на 0,5 л. води.
Після миття голову з короткою зачіскою слід витерти великим махровим рушником (в зимовий період краще підігрітим); для довгого волосся слід використовувати кілька рушників. Добре після цього замотати голову сухим рушником на 30 – 60 хв., досушивши після цього на повітрі. Мокре волосся розчісувати не рекомендується, воно стає від цього ламким, виривається, з тієї ж причини не слід лягати спати з мокрою головою. Якщо в спальні буде прохолодно, то зранку ви до того ж відчуєте головний біль, або загострення наявних застудних захворювань.
Висушене волосся розчешіть, коротке – від коренів, довге – починаючи від кінчиків, акуратно відділяючи пасма до середньої частини, потім – вище. Спочатку це краще робити щіткою, а потім гребінцем. Рухи повинні бути спокійними, не можна різко тягнути, рвати волосся.
Не рекомендується сушити волосся (навіть жирне) на сонці, біля електроплити, газової горілки (що дуже небезпечно), систематично користуватися феном. Від цього волосся пересушується, розчіплюється на кінчиках. Особливо шкодить сушка сухому, тонкому, фарбованому волоссю з хімічною завивкою.
Розчісувати волосся рекомендується як мінімум двічі на день, щоб механічно очищувати його. Не підходять гребінці з гострими зубцями, вони травмують волосся. Дуже зручні щітки, оскільки вони краще розплутують, розчісують, здійснюють своєрідний масаж голови, рівномірно розподіляють шкірний жир по всій довжині волосся. Щітки повинні бути м’якими, не колючими. Гребінці і щітки слід тримати в чистоті, мити в мильній чи солоній воді, в розчині нашатирного спирту (1 чайна ложка на 2 столові ложки води).
Дбайливий догляд за волоссям повинен включати захист від УФ-променів та інших несприятливих факторів. Якщо бути обачними і не піддавати волосся надмірному впливу сонця, воно стає м’яким, блискучим, легко вкладається.
Про волосся говорять, що воно – оправа краси, яка підкреслює її чи, при необхідності, приховує недоліки, отже, слід ретельно турбуватись про те, щоб воно було гарним.