Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Діагноз встановлює волосся. Христина Дорожовець

Навряд чи сучасна медицина здійснила б такий колосальний поступ без постійного розширення можливостей діагностики. Кількість і спектр діагностичних методик вражаючі. Відрадно, що більшість із них застосовуються в Україні й зокрема у Львові. Та, про яку хочемо розповісти читачам «Вашого аптекаря», ще тільки здобуває прихильників.
А наші найближчі сусіди - росіяни і поляки - використовують цю методику вже протягом 20 років. Діагностику за волоссям розробили військові та медичні викладачі. Вона початково знайшла своє застосування у криміналістиці, а також там, де треба було виявити причину токсичних отруєнь.
Суть методу така, що стан людського організму оцінюється за вмістом і співвідношенням мікро- та макроелементів. Як відомо, багато цих складників є абсолютно необхідними для нормальної життєдіяльності. Нестача або надлишок того чи іншого мікро- або макроелемента веде до появи захворювань, скажімо, карієсу зубів при дефіциті фтору, ендемічної подагри при підвищеному вмісті молібдену. Є й інші вивчені взаємозалежності. Так, низький вміст цинку відбивається на шкірі - вона стає матовою, а брак хрому і ванадію попереджає про загрозу цукрового діабету.
Лише кількість мікро- і макроелементів не є самодостатнім критерієм здоров’я. Важливе власне їх процентне співвідношення. Наприклад, за співвідношенням кальцію і фосфору можна визначити тип метаболізму обстежуваного: швидкий чи повільний. Якщо у процентному співвідношенні кальцію менше, ніж фосфору, то тип метаболізму повільний, і навпаки. Або взяти співвідношення «кальцій-магній». Коли кальцію більше, відбувається звапнення клітин, коли ж менше, ніж магнію, - він вимивається з кісток. Тоді спостерігаються напруження м’язів, часті спазми і є всі сприятливі умови для виникнення остеопорозу.
Спробуємо порівняти елементний аналіз волосся із загальноприйнятим аналізом крові. Кров - динамічна речовина, яка постійно змінюється. І наявні в ній у малих кількостях мікро- та макроелементи просто вимиваються. Волосся ж навпаки є статичним, у ньому ці елементи тільки накопичуються. Після низки досліджень американські вчені ствердили, що для того, аби отримати достовірну картину людського організму за допомогою біохімічного аналізу крові, потрібно проводити його 2-3 рази на добу протягом місяця.
Практичний досвід застосування методики елементного аналізу волосся засвідчив його інформативність при:

 • появі клінічних симптомів синдрому поганого всмоктування (гастрологічні розлади);
 • розладах регуляції залоз внутрішньої секреції (гормональні розлади);
 • неврологічних розладах;
 • дерматологічних розладах (псоріаз, лейкодерма, випадання волосся тощо);
 • лікування ожиріння;
 • кістково-суглобових захворюваннях;
 • кардіологічних захворюваннях;
 • отруєннях токсичними елементами;
 • тривалому фізичному навантаженні під час роботи або занять спортом;
 • відновному лікуванні;
 • профілактиці.

На основі профілю елементів за результатами спектрограми можна робити висновок про потенційний шкідливий вплив токсинів на метаболізм пацієнта, про наявність певних захворювань, про можливий зв’язок з виявленою, наприклад, нестачею біоелементів.
Основне правило дієтології проголошує, що належна дієта та вибіркове поповнення вітамінів і мікроелементів вберігають організм від багатьох захворювань, сприяють фармакотерапії і пом’якшують її побічні ефекти. Інформація про тип метаболізму пацієнта допомагає лікарю-дієтологу дати відповідні дієтологічні рекомендації. Ну а цією інформацією, як ми вже дізналися, фахівців збагачує елементний аналіз волосся.
Елементний аналіз волосся радять проводити 1 раз у 3 роки, зважаючи на вікові зміни в організмі. Скажімо, середньостатистичні дози вітамінів змінюються щонайменше тричі протягом життя: у дитячо-підлітковий період, у молодому віці (30 років), після мено- і андропаузи. Діагностику за волоссям можна і навіть бажано робити вагітним - для запобігання вроджених вад, а також дітям.
Хай там як, але 72 мікро- та макроелементи - це не другорядна складова частина нашого організму. І якщо вони можуть сказати нам про наше здоров’я більше, ніж ми знаємо, та ще й в такий оригінальний спосіб, як діагностика за волоссям, то чому б і ні?
:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Для медичних працівників: Чи вашому медичному закладі забезпечуються права медпрацівників на належні та безпечні умови праці?
 Так
 Ні
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 27.10.2004