Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Моя сім'я – моє здоров'я. Оксана Бісик

Кожна людина має право на щастя. У різні моменти воно буває різним. Проте незаперечною є істина, що коли немає здоров' я, то людина не може назвати себе щасливою. Здоров'я ж, у свою чергу, значною мірою залежить від психо-емоційного стану людини. Для того, щоб людський організм нормально працював, йому потрібні сприятливі умови, тобто душевний комфорт.
Ким би людина не була у суспільстві, якщо їй немає з ким поділитися своїми поразками і перемогами, тоді взагалі немає сенсу щось робити і дуже важко віднайти душевну рівновагу.
У кожного з нас різні амбіції, різні вимоги до життя, але всім хочеться бути комусь потрібними, кохати і бути коханими. Отже, велике значення для психічного здоров'я має емоційна, моральна підтримка і духовна близькість рідної людини.
У народі кажуть, що одружені люди живуть довше, а неодружені – веселіше. В молодості одруження не сприймається як щось необхідне і обов'язкове. Проте з часом все одно хочеться знайти одну, свою людину і прожити з нею все життя. Щоправда, це не всім вдається. Але наше щастя і наше здоров' я у наших руках.
Існує два основних види сім'ї – це сім'я батьківська і сім'я своя власна. Те, як людина побудує свою власну сім'ю, залежить значноюю мірою від прикладу і виховання, яке вона отримала у батьківській, а також від особливостей характеру та темпераменту кожного з подружжя.
У сучасному суспільстві стосунки між чоловіком та жінкою дуже змінилися. Це пов'язано з розвитком науки і техніки, і з емансипацією жінок. У жінок дещо змінилося ставлення до чоловіків і навпаки. На жаль, збільшилася кількість розлучень, зменшилася народжуваність. За статистичними даними, в основному, розпадаються молоді сім'ї. Переважно це трапляється через дріб'язкові сварки і небажання зрозуміти один одного, а деколи стерпіти чи визнати свою вину.
Сучасне суспільство і різні винаходи людства створюють чимраз більшу загрозу для сім'ї. Так, наприклад, оскільки зараз годувальником у сім'ї може бути не тільки чоловік, але й жінка, їхні робочі графіки часто можуть зовсім не співпадати. В результаті вони проводять разом дуже мало часу, що сприяє відчуженню один від одного. Крім того, сучасні засоби зв'язку теж негативно впливають на людські стосунки. Погодьтеся, що живого спілкування не замінить мобільний зв'язок. Оскільки по телефону говорити дорого, то доводиться висловлюватися коротко і по суті, а на різні там ніжності і вияв емоцій можливості вже немає. В результаті, ти ніби і спілкуєшся з людиною, а насправді віддаляєшся від неї.
Справді щасливим можна бути тільки з коханою людиною. На жаль, молодь часто плутає поняття кохання і секс, хоча це різні речі. Секс є важливою складовою кохання, але не єдиною. Сімейне життя повинно базуватися на взаємоповазі і взаєморозумінні. Проблема в тому, що багато шлюбів будуються лише на сексі. Абсолютно помилковою є думка, що коли з людиною добре в ліжку, то щасливе сімейне життя вам забезпечене. Безперечно, якщо немає сексуальної гармонії, то такий шлюб теж довго не протримається. Але набагато гірше, коли після доброго сексу ти раптом помічаєш, що поруч з тобою лежить зовсім чужа людина, з якою в тебе немає нічого спільного.
Вважається, що для жінок більше важливе психологічне підгрунтя статевих стосунків, проте, не думаю, що хтось із чоловіків хотів би, щоб його вважали просто тупою секс-машинкою. Звичайно, у житті бувають різні стуації, але справжню насолоду отримуєш, коли людина близька тобі не тільки фізично, але й духовно, емоційно.
Хоча багато пар миряться після сварки у ліжку, як показали дослідження вчених – це не дуже добре впливає на психіку і на організм в цілому. Тому, якщо між подружжям існує якась проблема, варто спочатку постаратися вирішити її словесно, зняти негативну енергію. Дуже важливим у подружньому житті є сон. Коли засинаєш в обіймах коханої людини – це свідчить про повну гармонію в сім'ї. Людина відчуває емоційну підтримку і захищеність. Щоб створити особливий сімейний мікроклімат, необхідно якомога більше часу проводити разом і влаштовувати свої маленькі свята, створювати свої особливі традиції. Особливо в перші роки спільного життя, коли відбувається так зване притирання один до одного. Взагалі, якщо людина щаслива у сімейному житті, вона більш впевнена у собі, успішна в кар'єрі і краще виходить з кризових ситуацій, а значить має краще здоров'я.
Тому, шукайте і знаходьте свої половинки, одружуйтесь і будьте щасливі у сімейному житті, щоб ви могли сказати: “Моя сім'я – моє здоров'я”!

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Чи знайомі Ви з проектом "Етичного кодексу лікаря"?
 Так
 Ні
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 17.05.2005