Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Як ущипну буде знак! Уляна Стефанків

Про алергію, зазвичай, говорять навесні чи влітку. Проте для декого з нас ця проблема стає актуальною з приходом зими. Маленькі сверблячі прищики вкривають відкриті частини тіла, варто лише трохи побути на морозі. Отаку напасть приносить зима.
Загалом трапляється кілька видів реакції на холод. Найбільш поширена і розповсюджена – саме алергія на похолодання: з кінця осені, впродовж зими до перших сонячних променів. “Благо” такої алергії у тому, що вона не пов'язана з якимись захворюваннями. Вона проявляється відразу через кілька хвилин перебування на холоді у вигляді висипання на обличчі, руках, а часом і на губах після вживання холодних напоїв. Висипання доволі щільні, рожевого кольору з білуватим нальотом, які сильно сверблять, як після зустрічі із жалкою кропивою. У теплому приміщенні симптоми поступово зникають. Проте до повного зникнення може минути година або й кілька. На жаль, така реакція організму на холод може повторюватися постійно. А інтенсивність висипання залежить від кількості часу перебування на холоді.
Алергію на холод можуть викликати порушення функції щитоподібної залози. Перебіг алергії, пов'язаної з розладами щитовидки, набагато важчий. У цьому випадку не слід ігнорувати консультацією в ендокринолога. Інколи трапляється, що хвороба передається спадково. Тоді вона супроводжується відчуттям печії, а не свербежу, і є більше реакцією організму на вітер, ніж на холод.
Навіть найневинніша форма холодової алергії, симптоми якої минають у теплому приміщенні, насправді не така вже й безпечна. По-перше, вона викликає свербіж. Неприємні відчуття дискомфорту заважають людині займатися своїми справами. По-друге, погіршується самопочуття, з'являється головний біль, знижується артеріальний тиск. При сильному переохолодженні навіть може розвинутися набряк Квінке. Отож при перших проявах захворювання важливо звернутися до лікаря, щоб визначити характер алергічної реакції. Для цього можна скористатися і спеціальною апаратурою, і провести зовсім прості досліди. Щоб підтвердити діагноз холодової кропив'янки, скористайтеся звичайним кусочком льоду, поклавши його на зап'ясток на 20 хвилин. Потім заберіть і подивіться, чи з'явилося висипання. При наявності якихось симптомів можна передбачити схильність до холодової алергії. Але пам'ятайте, що тест із кубиком льоду виправданий тільки при найпростішій холодовій алергії, не пов'язаній з іншими захворюваннями.
Алергія на холод найчастіше трапляється серед молоді, і здебільшого від неї потерпають жінки. Ніби їм тих напастей бракує! У молодих жінок алергія може проявитися після перенесених інфекційних захворювань. Змагатися з нею доволі складно, оскільки важко уникнути основного алергену – холоду. Не варто покладатися на те, що до холоду можна поступово звикнути. Якщо вчасно не звернутися за допомогою, то чим далі алергія буде проявлятися сильніше.
Що ж робити при перших ознаках холодової алергії? Можна відразу вжити будь-який антигістамінний препарат – тавегіл або супрастин. Кларитин має більш тривалу дію, легко переноситься і не дає снодійного ефекту.
Щоб уникнути неприємностей зі здоров'ям у міжсезоння та зимову пору, намагайтеся максимально зменшити дію холоду на організм.
Теплий одяг, шалики та капюшони захищають від вітру і затримують тепло, а без довгих та теплих рукавиць вам не варто навіть думати кудись податися. Перед виходом на вулицю варто нанести крем тонким шаром на обличчя та руки – він частково захистить шкіру від холоду. Гігієнічна губна помада потрібна усім.
Однак не варто сподіватися, що кілька таблеток можуть захистити вас від цього захворювання. Якщо алергічна реакція виникла раптово і проявляється постійно, слід з'ясувати, чи не пов'язана вона з якимось іншим захворюванням.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Яку суму коштів на медичну допомогу протягом останніх трьох років Ви витратили в середньому за рік?
 До 100 грн.
 101 - 500 грн.
 501 - 1000 грн.
 Більше 1001 грн.
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 17.05.2005