Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Не мерзни! Відвідай сауну! Марта Процайло

Позитивний вплив сауни найбільше відчувається взимку, коли організмові бракує сили і настрою до життя. Регулярні візити до сауни оберігають від інфекцій і застуди, регулюють циркуляцію крові, очищають шкіру, піднімають настрій. Не зволікайте! Розігрівайтеся!
Потійте на здоров'я
Після першого ж візиту до сауни можна відчути себе як наново народженим на світ. Виходиш з неї повністю відпочилим, оскільки під впливом гарячої пари розслабляються м'язи та заспокоюються нерви. Разом з потом з організму виводяться токсини, а шкіра стає гладенькою і злегка рум'яною. Організм втрачає велику кількість води. Відповідно кров стає густішою і починає інтенсивніше виробляти захисні тіла, які нищать віруси і бактерії. Любителі попаритися рятуються від початкової стадії грипу або застуди саме в сауні. На жаль, не всі хвороби так легко вилікувати, тому у випадку іншої недуги проконсультуйтеся з лікарем щодо відвідин парної.
Під впливом високої температури організм відпочиває швидше і глибше, завдяки чому легені починають очищатися. Швидше циркулює кров, клітини отримують більше кисню та поживних речовин. Разом з потом організм покидають зайві продукти обміну, які в ньому накопичилися. За час, проведений у сауні, наша шкіра втрачає їх стільки, скільки виводять наші нирки протягом доби. Сауна також допомагає при ревматичних недугах. Релаксацію і повне віднапруження знайдуть у сауні ті, хто працює в стресових умовах. Під впливом тепла відпочивають напружені м'язи, тому кожен фітнес- клуб має сауну. Вона необхідна після виснажливого тренування.
Кожному своя
Існує три види саун. Суха, так звана шведська, є найгарячішою. Температура тут 90-1100С, а максимальна вологість повітря -10 відсотків. Шкіра швидко висихає, а потім починає сильно потіти. Рекомендується вона особам з жирною шкірою, бо вона розблоковує пори.
Найхолоднішою є сауна з температурою 45-65 градусів та вологістю 40-60 відсотків. Це так звана сауна з травами, після неї інгаляції вам не потрібні. Замість трав можна використати ароматичні олійки, які можна легко відшукати чи не в кожній аптеці. Нею можуть скористатися ті, кому протипоказані високі температури.
Найпопулярнішою є парова, мокра сауна – фінська, з температурою 70-90 градусів. У ній треба поливати гарячі камені водою, завдяки чому вологість підвищується до 35 відсотків.
З собою треба мати
Жінкам, які зібралися піти у сауну, слід залишити вдома біжутерію. Розігріті металеві кульчики і ланцюжки можуть перетворитися на катування розпеченим залізом. Обов'язково також взяти з собою: засіб для пілінгу, бальзам для тіла, стягуючу маску. Вони знадобляться після сауни, адже очищена шкіра поглине більше поживних складників. Не забудьте про гумові капці. Потурбуйтеся заздалегідь, чи видадуть вам мило, рушник і халат. Обов'язково візьміть із собою високомінералізовану негазовану воду. Її мінеральні складники компенсують ті, які вийшли з потом. За дві години до сауни не їжте важких страв. Переповнений шлунок при високих температурах почувається не дуже добре. Йти до сауни на голодний шлунок також не рекомендується. Найкраще за дві години до сауни перекусити овочевим салатом, бананом та молочним коктейлем.
Як правильно вийти
Навперемінне розігрівання тіла і охолодження під душем загартує тіло і підвищить захист організму від інфекцій. Після сеансу у сауні час нанести маску на обличчя та бальзам на тіло. Важливо добре вистигнути, адже різка зміна температур може закінчитися ангіною. Додам, що сауна також чудовий тренер для серцево-судинної системи. Нагріте повітря сауни розширює судини, знижує кров'яний тиск і регулює ритм серця. Проте остерігайтся! Адже сауну дуже легко “передозувати”. Тим, хто прийшов вперше, кожні 15 хвилин слід обов'язково чергувати з охолодженням. Не рекомендують також перебувати в сауні у купальнику, найкраще обгорнутися у бавовняний рушник. Протипоказана сауна для тих, хто має проблеми з серцем, цукровий діабет, астму або варикоз.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Куди, на Вашу думку, необхідно звертатися за допомогою у випадку придбання медикаментів сумнівної якості?
 До керівника аптеки
 У державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів
 У відділ захисту прав споживача
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 19.05.2005