Про проект
Тематика статтей
Форуми
Доставка ліків
Корисні адреси
Дошка оголошень
Інформаційно-довідкова служба
Замовити медикаменти
Трави і ліки: разом чи окремо? Марічка Юнко.

Фітотерапія – максимально корисно
Правильно підібрати лікування має фітотерапевт, врахувавши супутні захворювання та особливості хворого. Вкрай важливими є правила дозування та схема прийому. Насамперед лікар мусить ознайомитися не лише з історією хвороби, але й з даними діагностичного обсеження. Слід пам’ятати, що фітотерапія найбільш ефективна при легких формах захворювання.
Ефективність лікарських рослин залежить від їх збору, заготовлення, зберігання і приготування. Найкраще трави купувати в аптеці, але можна зібрати й самому. Той, хто вирушив до лісу, має знати, як виглядає та чи інша рослина. Скажімо, усі знають про цілющі властивості звіробою, але не всім відомо, про його два види – звіробій м’ясистий і продірявлений, який діє у 10 разів сильніше.
Велике значення для збору трав має не лише місяць чи декада, але й час доби, температура і вологість повітря. Скажімо, квіти волошки, які у народній медицині застосовують для лікуваня нирок, слід збирати тільки у сонячний день при сухій погоді з 10 до 11 години.
Лікарські трави є добрим жовчогінним засобом. Тому їх радять приймати при розладах жовчогінних шляхів, кишківника, холециститі.
Лікарським рослинам варто надати перевагу при розладах кишківника.
Чого слід уникати?
Серед рослин найкраще досліджено взаємодію звіробою – відомого засобу від депресії. Вважають, що звіробій негативно діє на ліки, які розріджують кров. Його не варто поєднувати із ліками, які понижують кислотність шлунка – омепразолом, ланзапразолом, а також із антибіотиком циклоспоріном. Ця рослина може впливати на дію засобів, які вживають при анестезії.
У поєднанні із антидепресантами звіробій може викликати біль голови, запаморочення. Це зумовлено тим, що деякі компоненти звіробою можуть впливати на процес переробки ліків печінкою.
Валеріану та інші заспокійливі трави не радять приймати разом із димедролом, тавегілом та супрастином.
Кору крушини, корінь ревеню небажано поєднувати із засобами для лікування залізодефіцитної анемії.
Перед операціями заборонено вживати женшень, часник, імбир, оскільки вони посилюють кровообіг. Їх не варто поєднувати із такими лікарськими засобами, як аспірин, курантил, варфарил.
При лікуванні імунодепресантами (наприклад, азатіоприлом) не радять вживати лікарських трав і харчових додатків таких, як астрагал, ехінацею, женшень, китайський лимонник.
Із бронхорозширювальним засобом суфілліном не можна поєднувати засоби із кори верби та грушанки. Можуть змінити ефект цього лікарства і засоби, які містять танін: зелений і чорний чай, толокнянка, малина, кора дуба, ромашка. Женшень, елеутерококк, наперстянку, горицвіт, подорожник, конвалію, пустирник, звіробій не радять вживати при лікуванні серця дігоксином.
Посилити побічні ефекти аспірину, діклофенаку та інших знеболювальних засобів може кора білої верби.
Ехінацея не сумісна із протигрибковими засобами. Діабетикам слід обережно ставитися до вживання чорниць і женшеню, оскільки вони понижують вміст цукру в крові, разом із таблетками вони можуть понизити його ще більше. З іншого боку, якщо таблетки не достатньо ефективні, то чорниці і женшень можуть допомоготи у лікуванні цукрового діабету.
Сульфат, гастал, маалокс та інші антацидні засоби, які понижують кислотність, можуть зменшити ефективність лікарських трав.
Варто знати кожному
Насамперед, небезпечно самостійно розпочинати фітолікування при алергічних захворюваннях. Багато людей мають алергію на пилок, так званий поліноз. Щовесни у них з’являється нежить, сльозотеча, інші неприємні симптоми. Якщо рослина подібна до алергену, то це призводить до небажаної реакції. При зовнішньому застосуванні може виникнути почервоніння шкіри, висипка, набряк. При внутрішньому вживанні може набрякнути горло, піднятися температура тіла.
Аби уникнути небажаних наслідків, не можна вживати засіб із лікарських рослини у великих дозах внутрішньо, або наносити мазі чи присипки на велику ділянку шкіри. Спочатку варто перевірити, як організм відреагує на рослину. Ту рослину, яка викликає алергічну реакцію слід вилучити із трав’яного збору. Перевіряючи дію лікарських трав, слід мати під рукою медикаменти, які б швидко нейтралізували алергічну реакцію: тавегіл, супрастин, димедрол.
Вкрай небезпечно самостійно використовувати отруйні рослини. Варто придбати довідник із фітотерапії, і якщо трава отруйна, не застосовувати її без призначення лікаря.

:::Версiя для друку:::
Про проект | Тематика статтей | Форуми
Доставка ліків | Корисні адреси | Дошка оголошень
Благодійний фонд "Галицький аптекар"
79040, Львів, вул. Городоцька, 214


ОПИТУВАННЯ
Яким є Ваше ставлення до такого явища, як надання медикам, що працюють у державних медичних закладах "винагороди" за надані послуги?
 Позитивне
 Негативне
 Важко відповісти
медтехника
Copyright © 2003 БФ "Галицький аптекар" Всі права застережені    Останнє поновлення : 25.08.2005